Marek Panek

Pracuje jako freelancer i projektuje aplikacje webowe. Wcześniej pracował w międzynarodowych korporacjach. Nauczyły go odnaleźć równowagę między życiem osobistym, a zawodowym. Uważa, że praca też jest miejscem do realizowania hobby. Interesują go rozwiązania smart city. W wolnych chwilach uprawia żeglarstwo.

Czym się zajmuje?

Z wykształcenia inżynier. Od wielu lat pracuje w branży IT. W latach 90 prowadził małą firmę. Wówczas stawiał sieci osiedlowe na Pomorzu. Własna firma nauczyła go determinacji i pracowitości.

Potem był zatrudniony w międzynarodowych korporacjach. Poznał w nich, jak funkcjonuje świat biznesu i korporacyjny ład. Nauczył się pracy w międzynarodowym zespole. Pracował przy globalnych projektach. Jednak zdaniem Marka Panka praca w korporacji ma też swoje minusy.

W pracy trafił na wyścig szczurów. Często zdarzała się walka o najlepsze wyniki. Dlatego został freelancerem. Teraz pracuje bez ograniczeń. Może wykonywać zlecenia z dowolnego miejsca. 

Spełnia marzenia

Jego hobby to żeglarstwo. Uwielbia morskie podróże, w  których odnajduje szczęście. Wsłuchuje się w szum fal, które go odprężają. 

Zwiedził mnóstwo akwenów wodnych i stref klimatycznych. Pływał po fiordach norweskich i okolicach Karaibów. Przed Markiem Pankiem jeszcze mnóstwo podróży żaglowcem. Uwielbia morskie podróże. Czeka na niego jeszcze niejedna podróż żaglowcem.

Gdy był dzieckiem, jego ojciec często opowiadał o dalekich podróżach. Te historie sprawiały mu dużo radości. Ojciec powtarzał, że będzie z niego dumny, gdy postawi na biurku tabliczkę z napisem „zdobywca 7 kontynentów”.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.